COMPEX İLE KALÇA KASLARINI KUVVETLENDİRME

EGZERSİZ VE COMPEX TENS İLE SELÜLİTLERİ GİDERME

Birçoğumuz sürekli olarak “mükemmel” vücudumuzun arayışı içindeyiz. Bazıları için ortak bir sorun, korkunç heybelerdir.

HEYBE NEDİR?

Heybeler en yaygın ve sinir bozucu kusurlardan biridir. Bunlar, uyluk ve kalça kasları arasında şişkinlik oluşturan, kalçaların yanlarında kadın silüetini genişleten yağ birikintileridir.

Bu yazımızda Compex elektrostimülatörünüzü etkili bir şekilde kullanarak bu soruna karşı nasıl harekete geçebileceğinizi ve o sırt çantalarından kurtularak vücudunuza daha fazla güvenmenizi sağlayacağımızı açıklıyoruz.

HEYBELERİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN NEYE İHTİYACIMIZ VAR?

Compex FIT serisi kas stimülatörlerini kullanarak yan çantalardan kurtulun

Tercihen FIT serisinden , Uyluk Tonlama ve Kapillarizasyon programlarına sahip bir elektrostimülatör . Ayrıca iyi durumda ve farklı boyutlarda elektrotlara
da ihtiyacınız olacaktır . Bu, farklı programları kullanabilmenizi ve birden fazla vücut bölgesini hedefleyebilmenizi sağlayacaktır. Şüphe durumunda, elektrot kılavuz sayfamızın yanı sıra elektrot yerleşimlerini gösteren bir sayfa da burada bulunmaktadır .

EYER ÇANTALARINA NE SEBEP OLUR?

Eyer çantalarının nedenleri 4 faktöre bağlanabilir:

 • Yaşam tarzı: Yüksek kalorili, meyve ve sebzeden fakir diyet, aşırı alkol ve tütün
 • Hormonal nedenler: Yaşamın belirli evrelerinde (örneğin emzirme) üretilen östrojenler vücudun alt kısmında yağ birikmesini teşvik edebilir.
 • Duruş nedenleri: Hareketsiz çalışma (uzun süre oturma) durumunda, uzun süre yüksek topuklu ayakkabı giymek. Bu mikro dolaşımda değişikliklere yol açabilir.
 • Genetik nedenler

SELE ÇANTALARINI ORTADAN KALDIRMAK İÇİN COMPEX ELEKTROSTİMÜLATÖRÜNÜZÜ NASIL KULLANABİLİRSİNİZ?

Compex elektrostimülasyon ile yan çantalardan kurtulmak kolaydır. Günde sadece 20 dakikayı ayıran kesin bir rutin gerektirir. Uyandıktan sonra, duş almadan önce, akşam televizyon karşısında, dilediğiniz zaman.

Plan basit ve takip edilmesi gereken 3 nokta var:

 • 1. Kan dolaşımını teşvik etmek : Bu, genellikle yağ ve selülit birikiminin neden olduğu zayıf dolaşıma sahip bölgelere yardımcı olur.
 • 2. Kalça kaslarının sıkılaştırılması : Bu , vücudumuzdaki en büyük ve en güçlü kaslardan biridir, ancak aynı zamanda çoğu zaman yeterince uyarılmayan kaslardan biridir. Stimülasyon eksikliği yağ birikintilerinin birikmesine neden olabilir.
 • 3. Uyluğun dış kısmını sıkılaştırmak: teknik açıdan, lateral geniş kasları ve tensör fasya latalarını hedeflemek bu hedefin anahtarıdır.

Compex ile tonlamayı ele almadan önce dolaşım konusuna değinmek gerekiyor.

KAPİLLARİZASYON PROGRAMIYLA DOLAŞIMI TERCİH ETME

Compex elektrostimülatörünüzün Kapilerizasyon programı değerlidir. Kan ve besin maddelerinin dolaşımda zorlandığı ve çalışılması gereken yağlı alanların hedeflenen ve güçlü bir şekilde damarlanmasını sağlar.

Hedeflenen bölgedeki kan akışını %300’e kadar artıran , bilimsel olarak kanıtlanmış bir tedavinin etkinliğini düşünün . Kıyaslanamaz: Kremler, sıcak ve soğuk tedaviler, perküsyon terapisi, basınç terapileri… Hiçbir şeyin elektrostimülasyonla karşılaştırıldığında bu kadar güçlü bir etkisi yoktur .

İşte önemli kullanım noktaları:

 • Programı her gün yapmaya çalışın. Kitap okurken veya televizyon izlerken sakince yapabilirsiniz.
 • Vücut pozisyonu rahat olmalı ve elektrostimülasyon yoğunluğu yüksek fakat hoş olmalıdır.
 • Elektrotları uyluğun dış kısmına, kalçaya veya uyluğa yerleştirin.
 • Mümkünse bu üç alanı değiştirin. Sadece uyluk bölgesini çalıştırsanız bile sonuç alırsınız çünkü dolaşım uyarımı bu bölgeye etki edecektir.

FIT 1.0’a sahipseniz “Rahatlatıcı Masaj” programını kullanabilirsiniz. Kılcallaştırma kadar etkili olmasa da bu program dolaşımı da destekler. Eyer çantalarının ortadan kaldırılmasında olumlu bir etkisi olabilir.

MI teknolojisine sahip bir Compex elektrostimülatörünüz varsa , etkili minimum yoğunluğu bulmak daha kolay olacaktır.

Compex FIT 5.0 kas stimülatörünü kullanarak uyluklarını şekillendiren bir kadın

TONLAMA PROGRAMI: BAZI İPUÇLARI

Compex elektrostimülasyonu ile tonlama eğitimini hafife almayın. Bazı ipuçlarını takip ederek adım adım ilerlemek çok önemlidir:

 • 10 kasılma döngüsü yaparak başlayın ve bir seanstan diğerine kasılma döngüsü sayısını kademeli olarak artırın (her seferinde 5 kasılma döngüsü eklemenizi öneririz). Compex’inizde gördüğünüz sayı, başlangıç ​​numarası değil, tam oturum için hedef sayıdır.
 • Stimülasyon seansının maksimum etkinliğini elde etmek için her zaman tolere edebileceğiniz en yüksek yoğunlukta çalışmaya çalışın. Elektrostimülasyon zor bir iştir, ancak ‘acı yoksa kazanç da yoktur’
 • Her seansta bir kas grubuna odaklanın. Elektrostimülasyon tam bir vücut egzersizi değildir (aksini söyleyenlere dikkat edin).
 • Tonlama programlarını haftada 3 veya 4 defadan fazla gerçekleştirmeyin: bu çok yoğun bir uyarıcıdır.

Bununla birlikte, yan çantalarınızı kaybetmek için Compex’inizi nasıl kullanacağınızı görelim.

HEYBELER: DIŞ UYLUKLARIN SIKILAŞTIRILMASI

Uyluk Tonlama programını seçin ve ayrıca elektrotları fotoğrafta gösterildiği gibi abdüktör kasların (uyluğun dış kısmı) üzerine yerleştirin.

Kasılma aşamasında, bir bacağınızı diğerinden uzaklaştırın ve ardından bacakları değiştirerek önce sağa, sonra sola doğru tekrar diğerine doğru getirin. İyileşme aşamasında bacaklarınızı gevşetin.

Bu egzersizleri haftada en fazla üç kez yapın (döndürebilirsiniz), her seans arasında birkaç günlük dinlenme süresi bırakın.

1. EGZERSİZ

Başlangıç ​​pozisyonu

Bitirme Pozisyonu

EGZERSİZ #2

Başlangıç ​​pozisyonu

Bitirme Pozisyonu

EYER ÇANTALARI: KALÇA KASLARINI SIKILAŞTIRMAK

Elektrotları aşağıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi konumlandırın. Ayrıca kalça kaslarının güçlü bir kas olduğunu ve uygun şekilde uyarılmasının çok zor olduğunu unutmayın. Bu nedenle onları yüksek yoğunlukta uyarmak çok önemlidir.

Elektrot Konumlandırma: Kalça kaslarına karmaşık elektrot yerleşimi.

Compex kablo elektrotlarının kalçalara yerleştirilmesi

Program: Kalçalarımı Şekillendir

Egzersizin Yapılması: Sandalye pozisyonu (duvara sırt, gövde ve bacaklar arasında 90° açıyı koruyan oturma pozisyonu). Kasılma aşamasında bu pozisyonu koruyun.

İyileşme aşamasında rahatlayın.

Sadece 10-15 kasılmayla başlayın. Seansınızı bir masaj programıyla veya daha da iyisi kılcallaştırmayla takip edin. Yoğunlukları kademeli olarak artırmayı unutmayın: bu temel bir noktadır.

İstenilen yoğunluk etkisi: Mümkün olduğu kadar çok kas lifini içeren güçlü kasılmaları tetiklemek.

Yoğunluğu düzenli olarak maksimum tolere edilebilir seviyenize kadar arttırmanız önemlidir. Bu çok önemlidir çünkü yoğunluk, çalıştırdığınız kas liflerinin miktarını doğrudan belirler. Yalnızca çalışanlar ilerleme kaydettiği için, her zaman mümkün olduğunca çok kişinin katılımını sağlamaya çalışmalısınız.

Devam etmenin iyi bir yolu, her seans için bir önceki seansta ulaşılan yoğunluk seviyesini aşacak hedefi belirlemektir!

Bu nedenle hızlı bir şekilde en az 100 yoğunluk/enerji seviyesine ulaşmalı, ardından 250 civarına yaklaşmayı hedeflemelisiniz. Bazı sporcuların maksimum seviyeye ulaşması alışılmadık bir durum değildir.

Sadece kasılma aşamasında artar.

Dinlenme aşamasında yoğunluklar yarıya iner ve artırmaya gerek yoktur.

Isınma ve toparlanma aşamasında: rahat kalan gözle görülür kas seğirmeleri elde edene kadar yoğunluğu artırın. SP 8.0’da mi-AUTORANGE işlevi yoğunluğu otomatik olarak ayarlayacaktır. Yoğunluk bulunur bulunmaz “En uygun yoğunluk düzeyi bulundu” gösterilecektir.

Compex FIT 5.0 kas stimülatörünü kullanarak dış uyluklarını çalıştıran bir kadın

Compex Türkiye
Compex Türkiye
Articles: 42