S.S.S.

Garanti şartları nelerdir?

Tüm ürünlerimiz ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte size en yakın yetkili teknik servise teslim edebilirsiniz. Yetkili teknik servis bilgilerine garanti belgesi ve kullanım kılavuzlarından ulaşabilirsiniz. Bünyemizde teknik servisimiz yoktur.
Bize garanti kapsamında gönderdiğiniz ürünler tarafımızdan yetkili servislere ve tedarikçilere sizin adınıza gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir. Garanti kapsamında bize gönderilen ürünlerin ulaşım bedeli müşterilerimize aittir. Arızalı ürünü doğrudan yetkili servise götürmeniz ya da göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlar. Yetkili Servis ile problem yaşadığınızda bize başvurabilirsiniz.

Siparişimi kargoya verilmeden nasıl iptal ederim?

Siparişinizi kargoya verilmeden iptal etmek isterseniz talebinizi siparişinizi verdiğiniz gün saat 14'e kadar 0850 333 69 35 numaralı telefonumuzdan bize iletmeniz gerekmektedir. Siparişiniz yola çıkmış olursa bu durum size bildirilecek ve iade işlemi için ürünü teslim almanız gerekli olacaktır.

Ürün iade süresi ne kadardır?

Sipariş teslim alınma tarihinden itibaren 15 gün içerisinde aşağıdaki adresimize gönderebilirsiniz.

Ürün iadesinde yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İade edilecek ürünler eksiksiz, hasarsız, orijinal ambalajıyla ve faturalarının tüm nüshalarıyla birlikte açıklayıcı bir yazıyla tarafımıza gönderilmelidir.
Sitemizden yaptığınız alışverişlerde değişim yapılmaz. Yalnızca yukarıda belirtilen prosedür uygulanarak iade yapılabilir.
Özel günler için yapılan kampanyalarda ( Sevgililer Günü, Anneler günü, Yılbaşı vs. ) satışa sunulan ürünlerin iadesi mümkün değildir. Ancak ürünle ilgili bir kusur bulunursa iade prosedürü uygulanır.
Ürünü orijinal faturası ile birlikte göndermeli ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koymalısınız. Faturasız gönderilen iadeler kabul edilememektedir. İade talebinizin tarafımıza ulaşmasının ardından ürün ya da ürünlerinizi Kargo ile adres bilgilerimize göndermeniz yeterli olacaktır.

Ürün kargodan hasarlı ve bozuk çıktığında yapılması gerekenler nelerdir?

Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik ya da ıslak çıkması durumunda:
Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız.
Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz:
Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz faydalı olacaktır.
Boş ve temiz bir A4 kağıda durumu anlatan bir tutanak hazırlamanız gereklidir. Tutanakta sipariş ve fatura numarası ile birlikte ad-soyad ve imza da yer almalıdır.
0312 220 14 50 no'lu müşteri hizmetleri birimimizi arayıp bilgi veriniz.
Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra tarafınıza ürünler sağlam olarak yeniden gönderilecek ve elinize geçen hasarlı paket ile ilgili yapmanız gerekenler temsilcimiz tarafından size anlatılacaktır.

Hangi ürünler iade kapsamı dışındadır?
Ayıbı yetkili teknik birimler tarafından tespit edilen tüm ürünler iade edilebilir ancak mazeretsiz iadeler aşağıdaki durumlarda kesinlikle yapılamamaktadır:
Kapsam dışı ürünler

  • Jelatin, blister ya da vakumlu ambalajlı ürünlerde ambalajı açılmış ya da zarar görmüş olanlar
  • DVD, VCD, kitap, dergi vb. kopyalanabilir ürünler
  • İç çamaşırları ve yıkanmış tekstil ürünleri
  • Gıda ürünleri Besin destek ürünleri (mama, içecek vs.)
  • Koruyucu bandı olmayan hızlı tüketim ve Besin destek ürünleri i (krem, şampuan, vb. ürünler)
  • Özel sipariş ürünleri (mobilya, isme özel hediye ürünleri)
  • Teşhir / fırsat köşesi reyonunda indirimli olarak kusuru önceden belirtilen ürünler
  • Tüm kullanılmış ürünler (satıla bilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır)
  • Ambalajı bozulmuş ürünler: Değiştirilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda olmalıdır. Kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilemeyen ürünlerin iadesi ya da değişimi mümkün değildir. İade edilen ürünün ambalajı kullanıcı tarafından hasarlanmış ve bu nedenle ürünün tam fiyatından tekrar satılabilme özelliği yitirilmiş ise, iade işlemi sırasında %20’lik bedel kesintisi uygulanır ve iadeniz buna göre yapılmaktadır.
İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılır?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu ilgili departmanımız tarafından kontrol edilecek ve iadeniz yapılacaktır. Kredi kartı ödemelerinin iadesi bankaların çalışma sistemi gereği en geç 2 iş günü içerisinde hesabınıza geçmektedir. Bu süreç tamamen kredi kartınızın bağlı olduğunuz bankaya bağlıdır ve firmamızın bankanıza müdahale etmesi mümkün değildir.
Havale ödemelerinizde sizinle irtibata geçilerek bir hesap numarası alınır ve iadeniz en geç 3 iş günü içerisinde yapılır.

İade tutarı neden taksit taksit yapılıyor?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

Kredi Kartı Güvenlik Kontrolü nasıl sağlanmaktadır ?

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için çok önemlidir. Bu nedenle Compexturkiye.com ile paylaştığınız hiç bir bilgi diğer kurum ve kuruluşlarla paylaşılamaz. Compexturkiye.com kredi kartı bilgilerinizi depolamaz.Bu yüzden her seferinde tekrar kredi kartı bilgilerinizi girersiniz.
Bazı durumlarda bankanız sizden sözlü sipariş teyit bilgisi talep etmektedir. Bu gibi durumlarda bankanızın size ulaşım sağlayabilmesi için bankanızda kayıtlı bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz.

(!) Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranızın ulaşılmaz olmasından dolayı siparişiniz iptal edilebilir.

Bu nedenle belirtmiş olduğunuz iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz. Siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için bu iletişim bilgileri kullanılacaktır.