COMPEX ELEKTROSTİMÜLASYONU KULLANARAK KARIN KASLARINIZI NASIL ŞEKİLLENDİREBİLİRSİNİZ?

Karın Kaslarını Güçlendirme

Compex SP 8.0 kas stimülatörünü kullanarak karın kaslarını şekillendiren bir kadın

Karın kaslarınızı şekillendirmek mi istiyorsunuz? Bu birçok insan için imrenilen bir hedeftir ve Compex elektrostimülasyonu size bunu başarmanın bir yolunu sunar. Bu blog makalesinde, klinik olarak kanıtlanmış bu teknolojiyi kullanarak karın dönüşümü dünyasına dalın . Elektrostimülasyonun karın kaslarını nasıl hassas bir şekilde hedef aldığını, karın kaslarınızı şekillendirmenize, merkez bölgenizi güçlendirmenize ve fitness hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olduğunu keşfedin. Compex elektrostimülasyonu ile daha güçlü ve daha şekilli karın kaslarını ortaya çıkarmaya hazır olun.

COMPEX’İN KARIN KASLARINIZI ŞEKİLLENDİRME PROGRAMI

Compex, ‘Midenizi Sıkılaştırın’ adı verilen özel bir program sunmaktadır. Bu program, karın kaslarınızı şekillendirmek için yoğun ve tekrarlanan kasılmalar sağlayarak kas hacmi kazanımını destekler. Elektriksel uyarıların kalitesi, yüksek miktarda kas lifinin görevlendirildiği anlamına gelir. Bu, seansların doğru teknik ve düzenlilikle yapılması koşuluyla etkili bir eğitim sağlar.

Program: Midenizi Sıkılaştırın

Döngü Süresi ve Seans Sıklığı: 6 hafta boyunca haftada 3 seans
Karın kaslarınızı şekillendirmek için uygulamalarınızda tutarlı olmalısınız. 6 haftalık bir süre boyunca haftada 3 seans, harika sonuçlar elde etmek için ihtiyacınız olan minimum dozdur!
Sahip olduğunuz zamana bağlı olarak elektrostimülasyon ile aynı gün içinde birden fazla kas grubu üzerinde çalışabileceğinizi unutmayın. Ancak aynı kas grubunu aynı gün içinde birkaç kez çalıştırmamanızı öneririz.

Elektrot Yerleştirme:

  • Karın kasları için 2 kablolu Compex elektrot yerleşimi: Compex Fit 1,Fİt3,SP2,SP4,Vitality,Energy,Mİ Sport,
2 kanal kullanan kablolu kas stimülatörleri için mide elektrodu yerleştirme
4 kanal kullanan kablolu kas stimülatörleri için mide elektrodu yerleştirme
  • Karın kasları için 2 kablosuz Compex elektrot yerleşimi : Compex Fit 5,SP6,SP8,Mini
Kablosuz 2 kanallı cihazlar için mide elektrodu yerleşimi
Kablosuz 4 kanallı cihazlar için mide elektrodu yerleşimi

Vücut Pozisyonu ve Egzersizler: Aşağıda Compex ile karın kaslarınızı şekillendirmek için yapabileceğiniz bazı egzersiz ipuçları bulunmaktadır. Seansınızı değiştirmek için bu 3 egzersiz arasında geçiş yapabilirsiniz.

EGZERSİZ #1: COMPEX İLE PLANLAMA

EGZERSİZ #2: COMPEX İLE STATİK ÇIKIŞ

EGZERSİZ #3: COMPEX İLE DİNAMİK ÇIKIŞ

Yoğunluk Ayarı: İstenilen etki, mümkün olduğu kadar çok kas lifini içeren güçlü kasılmalar elde etmektir.

Yoğunluğu, kasılma aşamalarında tolere edebileceğiniz maksimum seviyeye kadar düzenli olarak artırın! Bu gerçekten önemlidir çünkü yoğunluk, egzersiz sırasında karın kaslarınızı şekillendirmek için çalıştırdığınız kas liflerinin yüzdesini etkiler. Karın kaslarınız tekniğe alışacağı için yoğunluğu her seansta düzenli olarak artırabilirsiniz.
Son seansınızda ulaştığınız yoğunluk seviyelerini geçme hedefini belirleyin.
Hızla 100’lük bir yoğunluk seviyesine ulaşacaksınız. Daha sonra yaklaşık 250’lik bir seviyeye ulaşmaya çalışın. Bazı sporcuların maksimum seviyeye (999) çıktığını görmek alışılmadık bir durum değildir.

Dinlenme aşamasında yoğunluğu artırmanıza gerek yoktur.

Isınma ve toparlanma aşamasında: görünür ve rahat kas seğirmeleri görene kadar yoğunluğu artırın. SP 8.0’da mi-AUTORANGE işlevi yoğunluğu otomatik olarak ayarlayacaktır. Yoğunluk bulunduğunda sistem “En uygun yoğunluk düzeyi bulundu” mesajını gösterecektir. Bundan sonra Compex seansıyla karın kaslarınızı şekillendirmeye hazırsınız.

Ekranda hem kablolu hem de kablosuz cihazlar için oturum ilerlemesi görüntülenir.

Compex kullanarak karın kaslarını şekillendiren bir adam

KANITLANMIŞ ETKİNLİK

Etkinliğini kanıtlayan klinik çalışmalarla desteklenen Compex stimülatörleri aynı zamanda Sınıf II tıbbi cihazlar kategorisine girmektedir. Ayrıca Avrupa Tıbbi Standardı 93/42 EEC’nin gereksinimlerini de karşılarlar.

Compex Türkiye
Compex Türkiye
Articles: 42