Teslimat Şartları

Siparişim hangi kargo şirketi ile gönderilecek?

Siparişlerinizin gönderimi Ups Kargo ile yapılmaktadır. Sepetinizi onayladıktan sonra adres seçimi aşamasında kargo şirketi seçeneği görüntülenecektir.

Siparişim ne zaman gönderilir?

compexturkiye.com ‘da yer alan tüm ürünler (sitede aksi belirtilmiş olanlar hariç) stoktan doğrudan sevk edilmektedir. Siparişinizi verdiğiniz ve sipariş onayını aldığınız anda size bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız bize ulaşır. İlgili birimimize sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren ürünleriniz taahhüt edilen süre içerisinde hazırlanır ve kargo firmasına teslim edilir. İş günlerinde saat 16.00’a kadar verilen siparişler 24 saat içerisinde kargo firmasına teslim edilir. Resmi tatil günleri ise kargo firmaları çalışmadığından sevkiyat yapılamamaktadır. Cumartesi saat 12.00’dan sonra ve pazar günleri verilen siparişler bir sonraki iş günü kargo firmasına teslim edilmektedir.

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilir?

Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren İstanbul ve Ankara için ortalama 1 iş günü, diğer bölgeler için ise ortalama 1-3 iş günüdür. Siparişlerinizin teslimatı seçmiş olduğunuz kargo şirketi tarafından yapılmaktadır. Siparişinizin takibini ‘Bilgilerim’ sayfasındaki ‘Sipariş Takibi’ bölümünde yapabilirsiniz.

Siparişlerinizin teslimatı seçmiş olduğunuz kargo şirketi tarafından yapılmaktadır ve kargo şirketinden kaynaklanan gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizin durumunu “Hesabım” başlığı altında yer alan “Siparişler” sayfasında görebilirsiniz. “Siparişiniz hazırlanıyor” ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu belirtir. “Kargoya verildi” ifadesi siparişinizin firmamızdan seçmiş olduğunuz kargo firmasına verildiğini ifade eder.

Fatura ve teslimat adresini farklı verebilir miyim?

compexturkiye.com’den verilen tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura ile teslim edilmektedir. Gönderilen hediye paketlerinde irsaliyede fiyat belirtilmeden ürününüz alıcıya teslim edilmekte fatura ise ayrıca belirttiğiniz fatura adresine postalanmaktadır. Hediye aldığınız ürünlerde alışveriş aşamasında “Fatura ve teslimat adresi farklı” seçeneğini işaretlemeniz durumunda fatura ve teslimat adresini farklı olarak belirtebilirsiniz.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi görmek isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz.

Ürün kargodan hasarlı ya da eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız ürünler eksik ya da hasarlı çıkarsa “Bize Ulaşın”  sayfamızdan sipariş numaranızı içeren ve durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede konuyla ilgili cevap verilecektir. Dilerseniz 0312 220 14 50 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerimizle görüşebilirsiniz.
 
Koli/paketinizi açtıktan sonra siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik olduğunu görürseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ürünlerimizin tüm paketleme aşamaları hizmet anlayışımız gereği kamera kayıtları altında saklanmaktadır. Eksik gönderi bildirimleriniz bu incelemeler neticesinde en kısa sürede çözülmektedir.

Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik ya da ıslak çıkması durumunda:

 • Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız.
 • Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz
  1. Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir.
  2. Boş ve temiz bir A4 kağıdına durumu detaylıca anlatan bir tutanak hazırlamanız gereklidir.
   Tutanakta sipariş ve fatura numarası ile birlikte ad-soyad ve imza da yer almalıdır.
  3. 0312 220 14 50 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp durumu anlatmanız gerekmektedir.

Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra tarafınıza ürünler sağlam olarak yeniden gönderilecek ve elinize geçen hasarlı paket ile ilgili yapmanız gerekenler temsilcimiz tarafından size anlatılacaktır.

Yurtdışına teslimat yapıyor musunuz?

compexturkiye.com  üzerinden verilen siparişlerin teslimatı şu anda yalnızca Türkiye sınırları içerisinde yapılmaktadır

 

 

Compex Türkiye
Compex Türkiye
Articles: 43