TENS cihazı günde kaç kez kullanılır?

TENS cihazının günlük kullanım sıklığı, bireyin sağlık durumuna, ağrı şiddetine ve doktorun önerisine bağlı olarak değişebilir. Genelde, TENS cihazı günde 1 ila 3 kez arasında kullanılabilir. Ancak, doktorunuzun önerdiği talimatlara uymak önemlidir, çünkü her bireyin ihtiyacı farklı olabilir.

Doktorunuz, hangi bölgelere ve ne sıklıkla TENS cihazını kullanmanız gerektiği konusunda size en iyi rehberliği sağlayacaktır. Ayrıca cihazın ayarları, seans süresi ve uygulama bölgeleri gibi detaylar da doktorunuz tarafından belirlenmelidir. TENS cihazını kullanırken, doktorunuzun önerilerine dikkat etmek ve cihazın kullanım kılavuzunu doğru bir şekilde takip etmek önemlidir.

TENS sakral bölgeden  sinirlerin geçtiği alana düşük dozda elektrik akımı uygulanarak yapılır. Tedavi için  basit bir pilli cihaz( TENS cihazı) kullanılır. Haftada 3 gün  30 dakikalık 20 seans yapıldıktan sonra 1 ay ara verilir ve bir kür daha uygulanır. Toplam 4 aylık bir tedavidir. Her TENS cihazı bu tedavi için uygun değildir. Uygun marka ve model cihazlar ile  kullanılmalıdır. 

Compex Türkiye
Compex Türkiye
Articles: 42