COMPEX MUSCLE STİMULATİON İLE NASIL ANTRENMAN YAPILIR?

Compex Muscle Stimulation ile Nasıl Antrenman Yapılır?

Size bir Compex kas stimülasyon cihazı ile antrenman yapmayı öğreteceğiz; bir antrenman döngüsünü neyin oluşturduğu, maksimum yoğunluğunuzu nasıl doğru bir şekilde bulacağınız ve Compex ile Statik ve Dinamik antrenmanın temelleri.

Compex ile güç ve kas oluşturmak için Kondisyon ve Fitness programlarımızı kullanmanızı öneririz. Bu programlar, Sport Range ve Fit Range kas stimülasyon cihazlarında bulunur .

Genel güç ve kas geliştirme için Direnç , Kuvvet ve Hipertrofi kullanmanızı öneririz . Kas stimülasyonunu kullanmanın faydaları ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen Compex kullanma klavuzunda bulabilirsiniz.


KARMAŞIK BİR EĞİTİM DÖNGÜSÜ

Bu programlara başlayıp ısınma evresini tamamladığınızda kırmızı ile işaretlenmiş kasılma evresinde antrenman egzersizlerinizi yapın . Bu, kullanıcıya uygun olarak Statik veya Dinamik egzersizle yapılabilir . Daha sonra kasılma aşaması bitip maviye dönüştüğünde gevşeme aşamasına geçmişsiniz demektir. Bu en iyi şekilde seans sırasında vücut veya vücut kısmını odakta gevşeterek yapılır.

1 kırmızı aşama + 1 mavi aşama = programın 1 tam eğitim döngüsü.

KAS STİMÜLATÖRÜNÜZÜ SEÇİN


MAKSİMUM YOĞUNLUĞUNUZU BULMA

Yukarıda bahsedildiği gibi, kas geliştirme için yüksek kaliteli egzersizi sürdürürken maksimum yoğunlukta çalışmanız gerekir. Bunu yapmak için, agonist ve antagonist kasları dengeleyerek kasılmaya direnmeniz gerekir. Aşağıdaki videoda, pazı ve trisep’in nasıl dengede olduğunu görün.

KAS STİMÜLATÖRÜNÜZÜ SEÇİN


COMPEX KAS STİMÜLASYONU İLE STATİK EĞİTİM

Statik Eğitimi, Compex kas stimülasyonu ile tüm kuvvet antrenmanlarına başlamanın temeli olarak görüyoruz.

Statik Antrenman için, kas, kas stimülasyon cihazı tarafından stimüle edilirken, vücudunuzu veya vücut bölgenizi aynı pozisyonda odakta tutarsınız.

Örneğin: kasılma (kırmızı) aşamasında, kasılma aşaması bitene kadar çömelme pozisyonunda kalırsınız.

Başlamak için tüm programın %50’sini maksimum yoğunluğunuzda (aşağıdaki videoya bakın) uygulayarak başlamanızı ve ardından zaman içinde döngü sayısını kademeli olarak artırmanızı öneririz. Zamanla, minimum DOMS (gecikmeli kas ağrısı) ile programdaki tüm döngüleri gerçekleştirebileceksiniz.

COMPEX KAS STİMÜLASYONU İLE DİNAMİK ANTRENMAN

Dinamik Antrenmanı, Statik Antrenman seanslarını minimum DOMS (gecikmeli başlangıçlı kas ağrısı) ile tamamladığınızda gelişmeniz gereken adım olarak görüyoruz.

Dinamik Antrenman için yoğunluğu statik yoğunluğunuzun %50’sine düşürün çünkü artık kasılma aşamasında hareket edeceksiniz ve yüksek kaliteli egzersizi sürdürmek hala çok önemlidir.

Örneğin: kasılma (kırmızı) aşamasında, kasılma aşaması bitene kadar kontrollü bir hızda 3 squat yapın.

Burada, başlamak için tüm programın %20’sini yaparak başlamanızı tavsiye ederiz . Dinamik antrenmanda ilerledikçe, aynı anda ikisini birden değil, yalnızca tamamladığınız programın yüzdesini artırmanızı veya yoğunluğu artırmanızı öneririz. Denemenizi ve %10 artırmanızı öneririz, ancak kullanıcıya uygun olmalıdır.

Zamanla, minimum DOMS (gecikmeli kas ağrısı) ile programdaki tüm döngüleri gerçekleştirebileceksiniz.

Güncel dinamik Compex Onaylı eğitim videolarını aşağıda bulabilirsiniz:


EĞİTİM PROGRAMINIZ İÇİN UYGULAMAMIZI KULLANIN

Antrenmanınıza yardımcı olması için Compex Coach Uygulamasını indirin. Uygulama, Kablosuz veya Kablolu cihazdaki antrenmanınız için size en verimli elektrot yerleşimlerini söyleyecektir.

Buna ek olarak, Uygulama içinden Compex egzersiz seanslarınızı planlayarak egzersiz planınıza bağlı kalmanıza yardımcı olabilirsiniz.

İDEAL KOMPEX ÜRÜNÜNÜZÜ MÜ ARIYORSUNUZ? COMPEX ÜRÜN SEÇİCİYİ DENEYİN

Cihazınızı bulmak için Compex Ürün Seçici'yi kullanın

Compex şimdi, aynı zamanda birleştirilebilen farklı yöntemler sunan farklı ürünlerle eksiksiz bir kurtarma cihazı çözümleri yelpazesi sunuyor. En iyi kurtarma yöntemini seçmek zor olabilir, bu nedenle doğru kararı vermenize yardımcı olacak faydalı bir tablo hazırladık. Kurtarma etkinliğini, maliyetleri, kullanım kolaylığını ve daha fazlasını karşılaştırıyoruz.

Mükemmel Compex ürününüzü bulmanıza yardım etmemize izin verin. Ürün seçicimiz, ihtiyaçlarınıza en uygun cihazı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Tek yapmanız gereken birkaç soruyu yanıtlamak ve ürün seçici gerisini halleder.

Compex Türkiye
Compex Türkiye
Articles: 42