COMPEX İLE CROSSFİT PERFORMANSINI ARTIRIN

COMPEX SPORCU PERFORMANSI

İster profesyonel bir sporcu olun, ister sadece bir “fitness tutkunu” olun, Compex size antrenmanın tüm aşamalarında yardımcı olabilecek geniş bir ürün yelpazesi sunar. CrossFit, her detayın performansınızı doğrudan etkileyebileceği çok zorlu bir spordur. Compex, ısınmadan toparlanmaya kadar her gün yüzlerce Crossfiter’ın barlarına ağırlık eklemesine veya sürelerini saniyeler kısaltmasına yardımcı olur.

BİRİNCİ ADIM – PERFORMANS İÇİN HAZIRLIK YAPIN

Hepimiz en az bir kez bu duruma düşmüşüzdür. Antrenman zamanı, dünkü seans kaslarınıza biraz zarar verdi ama bugün tekrar yapmanın zamanı geldi. Seans için ısınmaya başlamadan önce, hareketliliğiniz üzerinde çalışın ve ağrıyan kasları döndürün.

Titreşimli masaj silindirimiz Compex Ion ™ kullanarak , büyük kas gruplarına masaj yapabilir ve ağrıyan kaslar üzerinde çalışabilirsiniz. Dörtlü, baldır, bel – silindiri yere koyun, vücut ağırlığınızı kullanarak istenen bölgeye baskı uygulayın ve 45-90 saniye boyunca yavaşça ileri geri yuvarlayın. Ion’un 4 hızından size en uygun olan yoğunluğu seçin.
Daha küçük bölgeler için titreşimli masaj topumuz Compex Molecule™ kullanabilirsiniz . Silindiri kullandığınız gibi, topu yere veya duvara dayayın ve vücut ağırlığınızı kullanarak istediğiniz bölgeye baskı uygulayın. Gerekirse elinizi de kullanabilirsiniz. 45-90 saniye boyunca yavaşça ileri geri yuvarlayın. Molecule’ün 4 hızından size en uygun olan yoğunluğu seçin.

Egzersiz seansınız belirli bir kas grubunu hedefliyorsa , istediğiniz kas grubunu etkinleştirmek için Fixx serisindeki 3 Compex masaj tabancasından birini ısınmanıza da ekleyebilirsiniz.
Örneğin, eğitim seansınızın çok sayıda squat (yüksek tekrar, ağır…) içerdiğini varsayalım, Fixx’i kan akışını canlandırmak ve kuadrisepsinizi, hamstringlerinizi ve kalça kaslarınızı harekete geçirmek için kullanabilirsiniz. Uygun basıncı uygulayarak her bir kas üzerinde 45-60 saniye boyunca yavaşça ileri geri hareket edin. En iyi hissettiren hızı seçin ve harika bir antrenman seansına hazırlanın.

KOMPLEKS TİP

  • Kullandığınız araç ne olursa olsun, ağrıyan bir kasa masaj yapmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak, ilk başta duygu harika olmasa bile, devam edin! Daha sonra kaslarınız size teşekkür edecek.
  • Squat yaparken kalçalarınızda gerginlik mi hissediyorsunuz? Fixx’inizle kalçaların etrafında çalışarak, dörtlünün üst kısmı ile kalça kemiği arasına masaj yaparak noktayı gevşetin (tabii ki kemikten kaçının).
Camille Joun, Compex Ion kullanarak performansı artırıyor

İKİNCİ ADIM – EĞİTİM YOLUYLA DESTEK

Isınmadan sonra sizi yalnız bırakacağımızı düşündüyseniz, yanılıyorsunuz. Compex, eklemlerinizi korurken hareketlerinizde size yardımcı olmak için oluşturulan çok çeşitli destek ürünleri sayesinde egzersiz seansınız sırasında da sizi desteklemek için burada .
Destek yelpazemiz daha iyi performans göstermenize yardımcı olacaktır. Örneğin, 5 mm  Diz , dizinizi her tür fleksiyonda (ağız kavgası, hamle, Olimpik Kaldırma…) korumak için tasarlanmış, aynı zamanda nefes alabilir ve rahat bir şekilde giyilebilen bir kompresyon diz kılıfıdır. Aynısı , dirsekleriniz üzerinde zorlu hareketler için tasarlanmış Trizone Arm için de geçerlidir. 3 sıkıştırma noktasına ve performansı performansla koruyan bir tasarıma sahiptir.
Ve daha da fazla ürün sunuyoruzbilekler , bilekler , baldırlar … tüm ihtiyaçlarınız!

Belirli hareket türlerinde yinelenen bir rahatsızlığınız varsa veya özellikle bir kas grubunu etkileyecek çok tekrarlı bir antrenman arıyorsanız, Compex Bandımızı da deneyebilirsiniz . Bu su geçirmez kinesiyoloji elastik bandı, ağrıyı gidermek ve kaslarınızı desteklemek için mükemmeldir.

KOMPLEKS TİP

Her kas grubunda Compex Tape’in nasıl kullanılacağı hakkında YouTube kanalımızdaki özel oynatma listemize göz atın .

Stefano Migliorini 5 mm Diz ile performansı artırıyor

ÜÇÜNCÜ ADIM – TOPLANIN VE DAHA ÇOK ZORLAYIN

Sonsuza dek söylüyoruz: iyileşme, eğitim kadar önemlidir (daha fazla değilse)! Eğitiminiz bittiğinde, iyileşmenizi sağlamak için büyük silahları çekmenin zamanı geldi. Antrenmanlar arasında ne kadar iyi toparlanırsanız, bir sonraki antrenmanda o kadar zorlanabilirsiniz.

Geniş Compex Kas Stimülatörleri yelpazemiz sayesinde , antrenman sonrası programları (antrenman sonrası 3 saatlik pencerede), kas ağrısını azaltan programları (antrenmandan 24 saat sonra) ve masaj programlarını (her zaman) birleştirerek daha hızlı iyileşebilirsiniz. . Elektrotlarınızı Compex Coach Uygulamanızda belirtildiği gibi kuru cilde yerleştirin . Ardından programınızı seçin ve Compex’in 20 ila 25 dakika boyunca kaslarınızla ilgilenmesine izin verin.

Cihazınızda bulunan TENS programları sayesinde antrenmanlarınızdan kaynaklanan eklem ağrılarını da azaltabilirsiniz.

KOMPLEKS TİP

Kaslarınızı güçlendirmek veya sahip olabileceğiniz bir kas zayıflığını kapatmak istiyorsanız, neden 6 ila 8 haftalık bir Compex Eğitim Döngüsü başlatmıyorsunuz?

  • Önce beliniz mi pes ediyor? 6 haftalık Compex ve tahtalar.
  • Daha ağır mı squat yapmak istiyorsun? Dörtlülerinizde bir güç döngüsüne ne dersiniz?
  • Büyümek mi istiyorsun? Bir Hipertrofi döngüsü deneyin ve hızlı sonuçlar alın.

Bu döngüleri spor salonunda “ekstra kredi” olarak kullanın. Bunları ana sınıfınızdan/WOD’unuzdan önce veya sonra, ekipmanlı veya ekipmansız yapın ve haftalar boyunca ilerlemenizi izleyin. Compex, kas liflerinin %100’ünü işe alacak ve egzersizlerinizi bir sonraki seviyeye taşıyacak.

Stefano Migliorini, Compex SP 8.0 WOD Edition ile performansı artırıyor

UYARI

Açıkçası, işe yarıyor… ama sihir değil! Yaşam tarzınız optimal değilse (diyet, uyku, sıvı alımı, stres…) size herhangi bir sonuç vaat edemeyiz. Compex sihirli bir çözüm değil, sadece işe koyulursanız işe yarayan bir araçtır. Eğitimlerinizde tutarlı olun, sonuçları göreceksiniz.
#HardWorkPaysOff

Egzersiz sonrası toparlanmaya geri dönmek için rotasyona Compex Ayre ™  kompresyon botlarını da dahil edebilirsiniz . Bu teknikle kan akışını artırın ve toksinleri boşaltın. Zorlu bir bacak günü seansından sonra sahip olabileceğiniz en iyi duygu.

Son olarak, Crossfitters’ın burada burada günlük bir doz küçük ağrıya alışkın olduğunu biliyoruz. Bu nedenle , ağrılı eklemlerinize yardımcı olmak için eksiksiz bir Sıcak ve Soğuk Kompresyon Terapisi yelpazemiz de var. Ağrıya yardımcı olacak sıcak veya soğuk olabilen jel paketli 4 kompresyon bandı sunuyoruz. Eklemleriniz bu zorlu antrenmanlarda kolay zamanlar geçirmiyor, daha iyi iyileşmelerine ve dolayısıyla daha uzun süre dayanmalarına yardımcı olun.

Compex, geniş bir çözüm yelpazesi sayesinde Crossfitters’a performanslarında günlük olarak yardımcı olur. Compex’in daha iyi performans göstermenize yardımcı olmak için neler yapabileceğine dair size net ve ayrıntılı bir bakış sunmuş olmayı umuyoruz. Bir sonraki antrenmanınıza hükmetmeye hazır olun!

Compex Türkiye
Compex Türkiye
Articles: 42