CEFAR TENS

Chattanooga’nın Cefar® TENS’i, Primo Pro’nun yerleşik teknolojisini temel alan ve birleştiren ek özelliklere sahip, yeni nesil el tipi TENS cihazımızdır

Chattanooga’nın Cefar® TENS’i, Primo Pro’nun yerleşik teknolojisi üzerine inşa edilen ve TENS ve NMES tedavilerini tek bir taşınabilir ünitede birleştiren ek özelliklere sahip, yeni nesil el tipi TENS cihazımızdır.

Hem sağlık uzmanları hem de hastalar tarafından kullanılması amaçlanan Cefar® TENS, ağrı giderme ve kas rehabilitasyonunu klinikten eve taşımak için TENS’i NMES ile birleştirir.

Hastalar, evlerinin konforunda rehabilitasyonlarına devam etmeden önce, klinik ortamda sağlık uzmanı gözetiminde cihazla tedaviye başlayabiliyor.

Kullanımı basit ve kolay olan bu cihaz, çeşitli uyumluluk özellikleriyle, hastalar tedavilerini kendi ellerine alma konusunda kendinden emin olurken, klinisyenleri de parametreleri kolayca ayarlayabilir ve ilerlemelerini izleyebilir.

Sağlık uzmanları için bu, daha hızlı iyileşme süreleri ve hastalar için daha kısa kalış süresi, kaynaklar üzerinde daha az baskı ve daha az analjezik kullanımı anlamına gelir; dolayısıyla hastalar daha az ağrı, daha fazla hareketlilik ve daha fazla bağımsızlıktan yararlanabilir.

Cefar® TENS bir bütün olarak bir ağrı makinesinden çok daha fazlasıdır.

ENDİKASYONLARI: ONLARCA

 • Kronik, inatçı ağrının semptomatik tedavisi ve tedavisi
 • Cerrahi sonrası ve travma sonrası akut ağrı için yardımcı tedavi
 • Artrit NMES ile ilişkili ağrının hafifletilmesi
 • Kullanmama atrofisinin geciktirilmesi veya önlenmesi
 • Hareket aralığının korunması veya arttırılması
 • Kasları yeniden eğitmek Lokal kan dolaşımını arttırmak
 • Kas spazmlarının gevşemesi
 • Yerel kan dolaşımını arttırmak

+1 İşlev

 • Cefar® TENS stimülatörü, ayrı ayrı yönetilebilen 2 bağımsız kanala sahiptir. Kullanıcılar her iki kanalda da aynı programı seçebilir veya aynı anda kullanılacak 2 farklı programı seçebilir, bu da tek tedavide NMES ve TENS kombinasyonuna olanak tanır. Bu, hastaların ilgili ağrıyı azaltırken etkilenen bölgeyi iyileştirebileceği ve bunun sonucunda daha konforlu ve etkili bir tedavi sağlanabileceği anlamına gelir.

Program modu

 • Cihaz, kullanıcıların 5’e kadar özel program oluşturmasına ve belirli parametreleri seçmesine olanak tanır. Bu, klinisyenlere, hastaların güvenle kullanabilecekleri bir başlangıç ​​tedavi rejimi reçete etme olanağı verirken, gelecekte değişiklik yapılmasına da olanak sağlar.

Elektrotlar

 • Cefar® TENS’i kullanırken en iyi sonuçları elde etmek için Chattanooga elektrotlarının kullanılmasını öneririz. 2 farklı boyutta mevcut olan elektrotlarımız mükemmel iletkenlik sağlayarak konforlu ve etkili tedavi sağlar.

Uyumluluk Klinisyenler, cihazın sıfırlanmasından bu yana kaç saat kullanıldığını ve toplam cihaz kullanımını takip ederek hastaların evde tedavilerini kolayca takip edebilir.

Cihaz ayrıca hastanın yalnızca uygun programı kullanmasını sağlamak için bir kilitleme fonksiyonuna da sahiptir.

Dönebilen kemer klipsi

 • Kemer klipsine bağlandığında cihaz, kablo çıkışlarına rahat erişim sağlayacak şekilde döndürülebilir

Akupunktur modu

 • Cefar® TENS, akupunktur iğnelerine bağlandığında elektroakupunktur (EA) tedavisi sağlamak için kullanılabilir. EA’nın ağrının azaltılmasında özellikle etkili olduğu gösterildiğinden, bu durum hastaların rahatsızlıklarını azaltmaları için daha fazla, daha faydalı bir seçenek sunar.
 • Yalnızca klinisyenin kullanımı. Akupunktur iğneleri birlikte verilmemektedir.
Elektriksel Güvenlik SınıfıSınıf IIa
KanallarBirbirinden elektriksel olarak izole edilmiş iki bağımsız ve ayrı ayrı ayarlanabilen kanal
Darbe başına maksimum elektrik yükü80 mikro coulomb (2 × 40 μC, telafi edilmiş)
Sabit akımElektrostimülasyon için Sabit Gerilim modu için 1 V’luk artışlarla 0 ila 99 V (ilk kurulum için 5V). Elektroakupunktur için 0,1 mA – 30mA adımlar 0,1 mA
Maksimum darbe yoğunluğuNörostimülasyon için Sabit Akım modunda 99,5 mA veya Sabit Gerilim modunda 99 V
30 mA Darbe genişliği60 ila 400 μs
Darbe frekansı1-120 Hz
Uygulanan parçaTip BF
PilLityum Polimer (Li-Po) şarj edilebilir pil
Boyutlar132x60x24 mm
Ağırlık156g
Darbe başına maksimum elektrik yükü80 mikro coulomb (2 × 40 μC, telafi edilmiş)
Uygulanan parçaTip BF
Darbe başına maksimum elektrik yükü80 mikro coulomb (2 × 40 μC, telafi edilmiş)
Darbe yoğunluğu artışlarıDarbe genişliği için minimum 0,5 mA artışlarla stimülasyon yoğunluğunun 0 ila 99 mA arasında manuel olarak ayarlanması: 60 ila 400 μs.
Compex Türkiye
Compex Türkiye
Articles: 43